Sıkça Sorulan Sorular - Hasarlar
Hasarlar konularında merak ettikleriniz

Tazminat talep başvurumu nasıl yapmalıyım?
Tazminat talep başvurularınızı, dolduracağınız tazminat talep formu ve talebinizin türüne göre temin etmekle mükellef olduğunuz hasarınızı gösterir belgelerin asıllarını ilgili bölümde belirtilen adrese taahhütlü posta veya kargo ile göndermek suretiyle yapabilirsiniz. Gönderinizin olası postada kaybolması ihtimaline karşı göndermeden önce tüm belgelerin birer fotokopisini almanızı öneririz.

Tazminat talep formlarını ve temin etmeniz gereken belgelerle ilgili diğer detayları görmek için tıklayınız.

Tazminat talebime cevap almam ne kadar sürer?
Size en iyi ve hızlı hizmeti sunmak için çalışan hasar departmanımız başvurunuzun ellerine ulaşmasını müteakip en kısa sürede tarafınıza dönüş yapmaktadır. Tazminat talepleri hızla değerlendirilmekte, daha fazla bilgi ve belgeye ihtiyaç duyulması halinde sigortalı ile irtibata geçilmekte veya talep, sigorta teminatları kapsamı dışında ise talep ret yazısı, gerekçesiyle birlikte sigortalılara iletilmektedir. Tazminat talep başvurusu yaparken işlemlerinizde yaşanabilecek gecikmeleri önlemek adına sizden istenen bütün belgeleri eksiksiz olarak tazminat departmanına ilettiğinizden emin olmalısınız.

Tazminat talebimde belge asıllarını mı göndermeliyim?
Sigortacılık uygulamaları gereği her türlü tazminat ödemesi için özellikle resmi fiş ve faturaların muhakkak asıllarının ibraz edilmesi gerekmektedir. Tur programları, doktor veya polis raporları, havayolu taşımacılık şirketlerinin kayıp eşya formları vb. belgelerin de asıllarının sigortacıya ibraz edilmesi yerinde olacaktır. Bununla birlikte fotokopi olarak gönderilmişlerse gerekli görmesi halinde sigortacı bu belgelerin asıllarını talep etme hakkına sahiptir.

İstenen belgeleri sağlayamıyorum. Yine de tazminat talep başvurumu yapabilir miyim?
Tazminat talep başvurunuzu beraberinde hangi sebepten ötürü gerekli belgeleri sağlayamadığınızı açıklayan bir yazınızla yapabilirsiniz. Bununla birlikte tazminat talebinizin değerlendirmeye alınıp alınamayacağıyla ilgili bir garanti verememekteyiz.

Tazminat ödemeleri nasıl yapılmaktadır?
Ödemeler sadece seyahat sigorta sertifikasında adı bulunan sigortalıya, tazminat talep formunda belirteceği banka hesap numarasına TL olarak yapılmaktadır.