Sıkça Sorulan Sorular - Genel
Genel konularda merak ettikleriniz

Seyahat sigortası nedir?
Yurtiçi ve yurt dışı seyahatlerinizin çeşitli nedenlerle iptali veya seyahatiniz sırasında meydana gelebilecek kaza, hastalık, bagaj kaybı gibi keyif kaçıran aksiliklerden etkilenmemenizi sağlayan ve masraflarınızı seyahat sigortası poliçenizde belirtilen teminat limitleri dâhilinde karşılayan bir sigortadır.

Seyahat sigortası, seyahatinizin tamamı için yapılır ve seyahatinizin başladığı yer ve zamandan, bittiği yer ve zamana kadar geçerlidir.

Türkiye’de yaşamayan biri seyahat sigortası alabilir mi?
Yönetmelik ve uygulamalar gereği sadece Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde ikamet eden Türk vatandaşları ve Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yasal olarak ikamet etme hakkına sahip yabancı uyruklu kişilere seyahat sigortası sağlayabilmekteyiz.

Seyahat ederken poliçemi yanımda bulundurmalı mıyım?
Evet, poliçeniz, sigorta hakkında gerekli tüm bilgileri içerdiğinden yanınızda bulundurmanız yararlı olacaktır.

Konsolosluk vize için 30.000 € tıbbi tedavi teminatlı sigorta istiyor. Hangi ürünü seçmeliyim?
Schengen vizesi için ülke konsolosluklarının talep ettiği 30.000 € teminat limitli ve tıbbi tedavi, tıbbi nakil ve vefat halinde cenazenin yurda getirilmesi temel teminatları yanı sıra bagaj kaybı hasarı, bagaj gecikmesi, tıbbi-tıbbi olmayan acil yardım teminatlarına da sahip ULTRA SİMİT ürünümüzü başvurularınızda kullanabilirsiniz. Bununla birlikte dilerseniz GLOBAL SİMİT ürünümüzü seçerek teminat limitlerinizi ve dolayısıyla güvencenizi yükseltebilirsiniz.

Nelere karşı teminat altında olduğumun bilgisine nereden ulaşırım?
Seyahat sigortalarına ilişkin teminat bilgilerini seçecek olduğunuz ürünün sayfasında yer alan bilgilendirme bölümünde bulabilirsiniz.