Hakkımızda
Seyahate çıkmadan güvenliğinizi planlayın!

ERV, Almanya’da pazar lideri olan Avrupa’nın önde gelen seyahat sigortası şirketlerindendir. İştirakleri ve işbirliği ortaklıkları sayesinde bir çok farklı ülkede temsil edilmektedir.

ERV, ERGO Sigortacılık Grubu’nun seyahat koruması alanındaki uzman şirketidir ve aynı zamanda dünyanın önde gelen Reasürans firması ve risk taşıyıcısı olan Münich Re’ye aittir.

ERV, 1907 yılında Europäische adıyla faaliyete geçmiştir. O yıllarda, Bagaj Sigortası ilk kez ortaya çıkmış ve özellikle tren yolculuğu sırasındaki ihtiyaçlar düşünülerek tasarlanmıştır.

Deniz yolculuğunun da gelişmesiyle birlikte, 1920’lerin başından itibaren, özellikle Yeni Dünya’ya seyahat edenler deniz üzerinde de teminat sağlayan bagaj sigortasını satın almaya başlamıştır.

ERV, 1930’ların sonlarında yeni bir ulaşım şekli olan hava taşımacılığı konusuna da el atmış ve özellikle okyanus aşırı uçan yolculara sigorta imkanı sunmaya başlamıştır.

1970’lerin sonlarına gelindiğinde ERV, bagaj sigortasından ferdi kaza sigortasına, seyahat sağlık sigortasından sorumluluk sigortasına kadar bir çok farklı teminatı bir araya getirmiş ve bu yeni ürünü “Tüm Riskler Sigorta Paketi“ olarak piyasaya sunmuştur.

1986 yılında tüm dünyada koruma ve yardım hizmeti sağlayan, acil durumlarda kullanılan yardım ağı kuruluşu Euro Alarm, Kopenhag’da kurulmuştur.

1993 yılında Çek Cumhuriyeti’nin ilk seyahat sigortası şirketi olan ERV Czech kurulmuştur.

Bunu 2005 yılında, Çin‘ deki uzmanlığı seyahat sigortası olan ilk uluslararası asistans firması Euro Alarm Pekin‘ in kuruluşu izlemiştir.

Ve nihayet 2007 yılının sonunda Türkiye’de de bir ERV kuruluşu hizmet vermeye başlamıştır.

O tarihten bugüne, ERV Türkiye, ERGO Sigorta A.Ş.’nin bir acentesi olarak hizmet vermektedir.